05 jun 2026 16:38

Overheidsopdrachten voor Defensie

De ministerraad gaat op voorstel van minister van Defensie Theo Francken akkoord met het plaatsen van drie overheidsopdrachten voor Defensie.

Het gaat om de volgende dossiers:

  • een meerjarige overeenkomst voor de aankoop en het onderhoud van datadiodes (netwerkbeveiligingscomponenten die gevoelige netwerken beschermen tegen ongewenste toegang of datalekken)
  • een meerjarige overeenkomst betreffende Dok 1 van de Marinebasis Zeebrugge, voor de uitvoering van werken voor de uitdieping van het dok, de vernieuwing en renovatiewerken van de kade-infrastructuur en technieken
  • een meerjarige raamovereenkomst voor het opzetten van een strategisch partnerschap inzake havenoperaties in het kader van ‘Host Nation Support’ ten voordele van Defensie, NAVO-bondgenoten en EU-lidstaten