15 jan 2026 15:27

De Regie der Gebouwen heeft 925 zonnepanelen laten plaatsen op het dak van de gevangenis van Itter!

Eind december 2025 voltooide de Regie der Gebouwen de plaatsing van 925 zonnepanelen op het dak van het complex van de gevangenis van Itter, die een totaal vermogen hebben van 541 kWp.

De plaatsing van zonnepanelen is één van de sleutelacties van de Regie der Gebouwen om de doelstellingen van het Nationaal Energie- en Klimaatplan (NEKP) te behalen en geleidelijk aan onze vastgoedportefeuille koolstofvrij te maken. De keuze van de gebouwen hangt af van heel wat criteria, onder meer de staat van het gebouw, de beschikbare oppervlakte, het verbruik ervan, het advies van de gebruiker of de aard van het gebouw dat beschermd zou kunnen zijn of bijzondere veiligheidseisen vraagt. De Regie der Gebouwen zet haar inspanningen verder om het energieverbruik te verlagen van de onroerende goederen die ze beheert.
Laurent Vrijdaghs
Administrateur-generaal van de Regie der Gebouwen

Andere recente werken in de gevangenis van Itter

In juni 2025 voltooide de Regie der Gebouwen de vervanging van de beveiligingsinstallaties van de gevangenis (camera’s, alarm, enz.). Deze werken kostten ongeveer 3 miljoen euro.

Een jaar eerder realiseerde ze een uitbreiding, die ongeveer 4,7 miljoen euro kostte. Het doel was om binnen de muren van de gevangenis nieuwe gemeenschappelijke ruimtes te creëren (binnenplaatsen en bezoekerszalen) voor de afdeling “DeRadex”. Op die manier kan er vermeden worden dat extremistische gedetineerden in contact komen met de andere gedetineerden.

Technische fiche

Eigenaar: Belgische Staat

Bouwheer: Regie der Gebouwen

Gebruiker: FOD Justitie

Installatie zonnepanelen

Ondernemingen die de plaatsing hebben uitgevoerd: ENBRO - Earth (via de raamovereenkomst van het VEB, Vlaams Energiebedrijf)

Duur van de plaatsing: september 2025 - december 2025

Kostprijs van de installatie: ongeveer 580.000 euro, incl. btw

Nieuwe beveiligingsinstallatie

Aannemer: Collignon Eng

Duur van de werken: juni 2023 – juni 2025

Kostprijs: ongeveer 3 miljoen euro

Bouw uitbreiding “DeRadex”

Aannemer: TRADECO

Oppervlakte van de uitbreiding: +/- 1000 m² bruto

Duur van de werken: juni 2021 - juni 2024

Kostprijs: ongeveer 4,5 miljoen euro