Federale staatsschuld per eind januari 2025
Persbericht van het Federaal Agentschap van de Schuld
Per eind januari 2025 bedroeg de schuld van de federale staat 520,215 miljard euro. De federale staatsschuld is daarmee met 1,06 miljard euro toegenomen tegenover de maand december.
In netto-termen (na aftrek van de plaatsingen en de effecten in eigen bezit) nam de federale staatsschuld met 2,41 miljard euro af, tot 506,891 miljard euro.
Het netto te financieren saldo bedroeg -2,30 miljard euro (in het voordeel van de Schatkist).
Voor meer details over de uitgifte en de terugbetaling van schulden op korte en lange termijn in januari 2025 verwijzen we naar de website van het Federaal Agentschap van de Schuld (www.debtagency.be/nl).
De gemiddelde duurtijd van de federale staatsschuld nam met 0,12 jaar toe tot 10,50 jaar, terwijl de gemiddelde rente van de schuldinstrumenten daalde tot 1,94%. De herfinancieringsrisico’s op 12 en 60 maand beliepen respectievelijk 14,99% en 39,64%.