Illegale sigarettenfabriek in Lommel
Gisterenavond omstreeks 17.30 u. voerde de Belgische douane een interventie uit in een loods in de Gerard Mercatorlaan te Lommel en trof er een illegale sigarettenfabriek aan.

De loods fungeerde als illegale sigarettenfabriek met maar liefst vier volledige productielijnen (productie en verpakking). De fabriek was 24/7 operationeel.
Er werden 51 personen met voornamelijk de Oekraïense maar ook met de Moldavische en Roemeense nationaliteit aangetroffen.
Het is daarmee de grootste illegale sigarettenfabriek ooit ontmanteld in België, gelet op de hoge productiecapaciteit en het aantal werkkrachten, en de eerste dit jaar.
Vorig jaar ontdekte de Belgische douane 12 illegale sigarettenfabrieken. Een absoluut record.
Aan het pand werden in twee vrachtwagens 30 miljoen sigaretten aangetroffen, goed voor meer dan 14,4 miljoen euro aan ontdoken rechten.
In de loods lagen nog enkele tonnen tabak en hoeveelheden sigaretten van allerlei merken (Marlboro, Rothmans, Richmond, Lambert and Butler, Compliment Blue, Winston…) verspreid opgeslagen die ook in beslag genomen werden.