Invoering van een Stock Monitoring Tool voor geneesmiddelen
De ministerraad keurt op voorstel van minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke een ontwerp van koninklijk besluit goed inzake de invoering van een Stock Monitoring Tool.
Het ontwerp voorziet in de oprichting van een systeem voor voorraadmonitoring dat een globaal en gedetailleerd overzicht biedt van de beschikbaarheid van een reeks geneesmiddelen die op de Belgische markt zijn toegelaten.
Dit systeem moet helpen om tekorten te anticiperen dankzij meer transparantie over voorraden en een beter inzicht in de vraag, en zal een optimale opvolging van onbeschikbaarheden garanderen om zo de continuïteit van zorg en de beschikbaarheid van geneesmiddelen te versterken.
De maatregel wordt ingevoerd voor specifieke categorieën van geneesmiddelen met hoog therapeutisch belang, die dus de grootste impact op de patiënt hebben bij een onbeschikbaarheid.
Het ontwerp wordt ter advies voorgelegd aan de Raad van State.
Ontwerp van koninklijk besluit tot uitvoering van artikel 12nonies van de wet van 25 maart 1964 betreffende geneesmiddelen voor menselijk gebruik met het oog op de invoering van een Stock Monitoring Tool