16 apr 2026 13:14

Conferentie 19 mei - Hoe biodiversiteit financieren ?

De Federale Raad voor Duurzame Ontwikkeling organiseert op dinsdag 19 mei in Brussel een conferentie over de financiering van biodiversiteit onder de titel ‘A Credit to Nature : a Matter of Interest’.

bos - foto van Trac Vu via Unsplash

Het verlies aan biodiversiteit neemt in een versneld tempo toe; tegelijkertijd werken België en de Europese Unie aan de implementatie van hun doelstellingen voor natuurherstel. Deze conferentie kijkt naar het mobiliseren van particuliere en publieke investeringen voor ecosysteemherstel, met inbegrip van certificeringssystemen en natuurkredieten.

De conferentie brengt onderzoekers, beleidsexperts, financiële actoren en praktijkmensen samen. Het programma omvat:

  • een keynote over de noodzaak van financiering van biodiversiteit in België, 
  • visies van experten op de rol, grenzen en haalbaarheid van natuurkredieten, 
  • lessen uit en concrete plannen voor natuurkredieten in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Nederland, 
  • en een paneldiscussie over de mogelijke toepassing van een markt voor biodiversiteitskredieten, met financiële experts en vertegenwoordigers van de overheid.

Tijdens de lunch is er een ‘market place’, die projectleiders de kans biedt om concrete initiatieven op het gebied van natuurherstel en behoud van biodiversiteit te presenteren. Het doel is om uitwisselingen tussen projectontwikkelaars en potentiële financiële partners te faciliteren. Daarnaast zullen the Shift, IMS Luxembourg en WWF initiatieven presenteren die de biodiversiteit op de agenda van ondernemingen zetten. 

De conferentie wordt in het Engels gehouden (zonder vertaling) van 9u. tot 17u. in het Pacheco Centre, Pachecolaan 13, 1000 Brussel. 

Het programma en de link voor inschrijving zijn beschikbaar op de FRDO website. Kleine wijzigingen in het programma zijn nog mogelijk

 

Foto van Trac Vu via Unsplash