14 mrt 2025 16:15

Wijziging nomenclatuur pleurapuncties en thoraxdrainage

De ministerraad keurt op voorstel van minister van Sociale Zaken Frank Vandenbroucke een ontwerp van koninklijk besluit goed dat de nomenclatuur voor pleurapuncties en thoraxdrainage actualiseert.

De huidige nomenclatuur inzake pleurapuncties en thoraxdrainage sluit niet meer aan bij de medische realiteit. Artsen zagen zich genoodzaakt om creatief om te gaan met de bestaande codes om de beste zorg te kunnen leveren. De desbetreffende artikels in de wet betreffende de verplichte verzekering voor geneeskundige verzorging en uitkeringen worden daarom herwerkt, rekening houdende met verbeterde medische inzichten.

Concreet worden nieuwe punctie- of drainage-verstrekkingen toegevoegd en worden diverse verstrekkingen gewijzigd of geschrapt. 

Overeenkomstig deze wijzigingen, worden ook de remgelden aangepast. Zo wordt voor de nieuwe verstrekking 355994 het remgeld voor niet-rechthebbenden op de verhoogde verzekeringstegemoetkoming vastgesteld op 5,33 euro. Rechthebbenden op de verhoogde verzekeringstegemoetkoming hoeven voor die verstrekking geen remgeld te betalen. Voor de andere nieuwe verstrekkingen met de nummers 356005, 356016-356020, 356031- 356042 en 356053-356064 moet geen remgeld worden betaald. 

Tot slot wordt ook een technische correctie doorgevoerd in verband met de inkanteling van COVID-testen.

Het ontwerp van koninklijk besluit wordt ter advies voorgelegd aan de Raad van State.

Ontwerp van koninklijk besluit tot wijziging van artikel 37bis van de wet betreffende de verplichte verzekering voor geneeskundige verzorging en uitkeringen, gecoördineerd op 14 juli 1994