BRUSSEL 2 juli 2021 - Vanaf 1 juli 2021 veranderen de regels om een vaarbrevet te krijgen. Net als voor je autorijbewijs is het voortaan nodig om te slagen voor een theoretisch en een praktisch examen om op onze waterwegen en de Noordzee te mogen varen. Na uitgebreid overleg met de sector hebben Vicepremier en minister van Mobiliteit, Georges Gilkinet, en Vicepremier en minister van de Noordzee, Vincent Van Quickenborne, het wettelijk kader voor veiliger wateren aangepast en versterkt. Georges Gilkinet overhandigde de Brussels Royal Yacht Club (BRYC) officieel haar erkenning als één van de 27 erkende praktijkcentra.
Iedereen die met een auto op de weg wil, moet een rijbewijs halen en daarvoor slagen voor een theorie- en een praktijkexamen. Dit geldt nu ook voor wie wil varen: vanaf 1 juli moet iedereen die een vaarbrevet wil, ook slagen voor een praktijkexamen. Naast het theorie-examen komt er nu dus een nieuw praktijkexamen in plaats van de verplichte praktijkcursus van 6 uur of 12 uur varen met een gediplomeerd persoon.
Schippers zullen zo beter voorbereid zijn en dat verhoogt de veiligheid op de Belgische binnenwateren en de drukke scheepvaartroutes van de Belgische Noordzee.