De eerste minister gaf tijdens de persconferentie uitleg bij de belangrijkste beslissingen die de regering vandaag heeft genomen en die de ministers vervolgens hebben toegelicht:
- het actieplan voor een betere inning van de penale boetes (zie presentatie hierbij - PDF)
- de concrete wijze van de elektronische registratie op bouwplaatsen, in het kader van de bestrijding van oneerlijke mededinging door de aanwending van onderbetaalde buitenlandse werkkrachten (sociale dumping), voornamelijk in de sector van de bouw, het transport en de schoonmaak. De kwestie wordt eveneens besproken tijdens de sociale top van de Benelux, die volgende vrijdag 13 in Brussel plaatsvindt.
- de hervorming van het stelsel van de groepering van werkgevers, die belangrijk zijn in geval van restructurering van ondernemingen
Tijdens het tweede gedeelte kwam de hervorming van justitie aan bod, die gisteren in het Parlement werd gestemd (zie bijhorende documenten en de video op de website van de FOD Justitie).
Bekijk de persconferentie op het videokanaal van de eerste minister.